Pro informace a dotazy volejte 725 474 657
logo
Drobečková navigace

Úvod > Radíme > 7 důvodů pro kamenný koberec

7 důvodů pro kamenný koberecDatum konání:
25.7.2017

Je originální, univerzální a praktický. To jsou v kostce důvody, proč si vybrat přírodní kamenný koberec. Pojďme se na tento povrch, který je složený z jemných oblázků a pryskyřicového pojiva, podívat podrobněji.

1.  Je luxusní a přitom dostupný

Kamenný neboli mramorový koberec působí vysloveně luxusně, což ocení lidé, pro které je hezká vkusná podlaha základem jakéhokoli zařizování. Zároveň ale není nedostupný – ceny začínají na 300 Kč za m2.

2.  Hodí se dovnitř i ven

V nabídce jsou různé typy kamínkových koberců určených jak do interiéru, tak i ven. To uvítáte v různých situacích. Máte například obývák, z něhož se francouzskými okny vychází na terasu? Podlahu uvnitř i venku můžete pomocí oblázků krásně sladit.

3.  Poradí si s tekutinou

Kamenné koberce určené do interiéru jsou nepropustné, vylitá tekutina se tedy nedostane dovnitř podlahy a nezačne např. zapáchat. Koberec pro exteriér se vyrábí odlišnou technologií a vodu naopak propouští, takže se vám na terase nebo zahradních cestičkách nebudou dělat louže.

4.  Neklouže

Oblázková dlažba neklouže. U venkovního kamínkového koberce oceníte dobré protiskluzové vlastnosti hlavně v zimě, nebo pokud máte oblázky kolem zahradního bazénu. V interiéru je zase praktické, že se tento povrch hodí do všech místností – i jako podlaha do koupelny.

5.  Snadno se udržuje

Stačí ho jen vytřít nebo vyluxovat, žádná speciální údržba není potřeba. Navíc oblázkový koberec nemá spáry, takže odpadá jejich čištění.

6.  Jednoduše se pokládá

Pokládka kamenného koberce se dá přirovnat např. k aplikaci mozaikové omítky a zvládne ji každý šikovný kutil. Výhodou je, že koberec z kamínků můžete položit i na podklad, který není úplně rovný. Případné skulinky totiž kamenný koberec vyplní a povrch vyrovná a poslouží vám tedy nejen jako finální povrch, ale zároveň i jako nivelační hmota.

7.  Je odolný a pevný

Venku ho můžete dát i na příjezdovou cestu nebo parkovací stání, a velkou zátěž zvládne kamenný koberec i v interiéru. Proto se dává nejen do domácností, ale i kanceláří, obchodů a na další komerční plochy.