Pro informace a dotazy volejte 725 474 657
logo
Drobečková navigace

Úvod > Radíme > Jaké pálené cihly pro stavbu domu?

Jaké pálené cihly pro stavbu domu?Datum konání:
25.7.2017

Chcete při stavbě domu vsadit na klasiku v podobě pálených cihel a řešíte, jakou značku zvolit? Řekneme vám, jaké jsou rozdíly mezi oblíbeným zdivem Thermopor, Heluz a Porotherm.

Thermopor: když chcete stavět levně

Proč ano: Hlavním plusem cihel Thermopor je jejich nízká cena a rychlá dodávka, k tomu ale mají všechny vlastnosti, které mají dobré cihly mít: tepelně izolují a přitom jsou prodyšné, díky spojení na principu pero-drážka se s nimi staví rychle, např. m3 vnějšího obvodového zdiva zabere zhruba dvě a půl hodiny. V nabídce je i akustické zdivo nebo broušené cihly, které spojujete lepidlem, a práce jde proto ještě rychleji.

Proč ne: Sortiment Thermopor zahrnuje cihelné bloky a keramické překlady a oproti jiným značkám není tak široký.

Heluz: pro stavbu pasivního domu

Proč ano: Cihly Heluz mají vynikající tepelněizolační vlastnosti, takže jsou i pro ty, kteří plánují bydlení s velmi nízkou energetickou náročností: např. cihly Heluz Familly 2v1, jejichž dutiny jsou vyplněné polystyrenem, se hodí i pro stavbu pasivního domu. Kromě těchto izolačních cihel najdete pod značkou Heluz cihelné bloky, keramické překlady, roletové překlady a doplňkové zdivo.

Proč ne: Vyšší cena a delší termíny dodávky.

Porotherm: domy s téměř nulovou spotřebou

Proč ano: Také do domu z cihel Porotherm na začátku investujete více, pak už ale budete jenom spořit. Cihly Porotherm T Profi jsou totiž vyplněné vatou a díky tomu je lze použít pro stavbu budovy s téměř nulovou spotřebou energie i pro energeticky nezávislé domy. V nabídce Porothermu najdete nejen toto izolační zdivo, ale i vše další, co potřebujete pro hrubou stavbu.

Proč ne: Vyšší cena a delší termíny dodávky.