Pro informace a dotazy volejte 725 474 657
logo
Drobečková navigace

Úvod > Radíme > Průvodce keramickými komíny

Průvodce keramickými komínyDatum konání:
25.7.2017

Chcete odolný komín, který zvládne i agresivní spaliny, jako je např. hnědé uhlí nebo některé typy pelet? Vyberte si keramický komín. Pro snadnější orientaci jsme vybrali 3 keramické komínové systémy od renomovaného výrobce Schiedel, a porovnali je.

Schiedel Stabil: levný komín

Komín Schiedel Stabil představuje osvědčenou klasiku: má vložku z technické keramiky, která odolává žáru a v komínu se zároveň díky zadnímu odvětrávání nedrží vlhkost. Ta vzniká při topení a konstrukci by mohla časem poškodit. Kromě dlouhé životnosti – výrobce dává záruku 30 let – je nespornou výhodou nízká cena.

Pro jaké stavby? Rodinné a bytové domy, spalovny, kotelny, sušičky a další průmyslové stavby.

Použití: Tento komín je vhodný hlavně pro krbová kamna a kotle na dřevo nebo uhlí, lze jej ale použít pro spotřebiče na všechny typy paliv.

Schiedel Uni Advanced: cenový střed

Komín Schiedel Uni s tenkostěnnou keramickou vložkou je vysoce odolný proti žáru a vlhkosti a dá se bezpečně použít i v případě, že plánujete mokrý provoz. Nepodléhá korozi a nepoškodí ho ani kyseliny. Jde o inovovanou komínovou sestavu, která je ale cenově dostupná.

Pro jaké stavby? Rodinné a bytové domy, spalovny, kotelny, sušičky a další průmyslové stavby.

Použití: Komín na plynový kotel s výjimkou kondenzačního, kotle na uhlí, plyn a pelety, krby, krbová a kachlová kamna.

Schiedel Absolut: exkluzivní komínový systém

Komín Schiedel Absolut je určený pro zákazníky, kteří chtějí to nejlepší. Mezi jeho hlavní plusy patří to, že je naprosto univerzální. Typ paliv a spotřebičů, které budete používat, díky tomu nemusíte vybírat předem, ale klidně až poté, co vám komín postaví. Tento komínový systém vám navíc v budoucnu ušetří peníze. Obsahuje totiž tepelnou izolaci a další termoizolační prvky, díky kterým využijete veškerou energii na maximum.

Pro jaké stavby? Hlavně pro nízkoenergetické a pasivní domy, pro které je určená verze Absolut Xpert. Pro bytové a rodinné domy.

Použití: Komín na kondenzační kotel, peletová kamna, krbová kamna, kamna s externím přívodem vzduchu a další spotřebiče na všechny typy paliv.