Pro informace a dotazy volejte 725 474 657
logo
Drobečková navigace

Úvod > Radíme > Rekonstrukce bytových jader

Rekonstrukce bytových jaderDatum konání:
6.1.2015

Zrekonstruování bytového jádra se obecně považuje za vhodnou investici, ze které se budete těšit mnoho let. Nemluvě o faktu, že celý byt tím stoupne na hodnotě a při případném prodeji nemovitosti se Vám vynaložená investice nejspíše vrátí. Pokud přemýšlíte, jaké materiály zvolit, pak Vám možná přijdou vhod naše rady a zkušenosti s materiály, které se při rekonstrukcích bytových jader nejčastěji používají.

Ještě než se s rekonstrukcí bytového jádra začne

Než na samotnou přestavbu bytového jádra dojde, stavební firma zjistí, jaký typ bytového jádra se ve Vašem bytě nalézá. Na základě toho stanoví cenovou nabídku a vytvoří grafický návrh. Pokud si nejste stavební společností jisti, jsme schopni dodat kontakt na firmy, se kterými mají naši zákazníci dlouhodobě dobré zkušenosti.

Poté následují bourací práce, po kterých přichází na řadu pečlivý výběr materiálů. Budete potřebovat nejspíše kvalitní sádrokartony, zdící materiály, obklady, dlažby, interiérové barvy, lepidla, spárovací hmoty, izolace a příslušenství.

Jaký stavební materiál vybrat?

Jedním z nosných prvků celé rekonstrukce jsou sádrokartony, profily a příslušenství pro montáž sádrokartonových desek. Pro účely rekonstrukce koupelny doporučujeme speciální variantu sádrokartonu GKB-I výrobce Lafarge. Jedná se o typ sádrokartonu, který je impregnovaný a má zpomalenou nasákavost. Navíc byl vyvinut přímo pro účely koupelen a vlhkých prostředí. Dále jsou vhodné pórobetonové příčkovky. V našem sortimentu naleznete příčkovky TERMALIKA a PORFIX. Velkou pozornost je potřeba věnovat izolaci podlah a stěn bytového jádra. Nabízíme tekuté izolační lepenky od firem BOTAMENT, HASOFT, DEN BRAVEN apod.

Obklady, dlažby a sanitární keramika

Abyste se v koupelně dobře cítili, je nutné vybrat kvalitní obklady a dlažbu. Pomineme-li barevnost, vzory a další designové prvky, o jejichž výběru rozhoduje především osobní vkus, klademe důraz na širokou škálu variant. Díky společnosti Siko máme k dispozici dlažby a obklady moderní, trendy i rustikální, klasické i atypické, designové i tradiční a cenově výhodné, standardní i luxusní. Součástí koupelny či WC je i sanitární keramika – vana a vanička do sprch, sprchový kout a zástěna, umyvadlo, WC kombi a závěsné WC, bidet, vanové, umyvadlové a sprchové baterie apod.

Pro lepší představu si u nás můžete vyžádat grafický návrh celé koupelny.

Interiérové barvy

Celkový dojem pak dokreslují interiérové barvy. Jelikož je koupelna místem očisty a relaxace, je vhodné zvolit takové barvy, které navozují pocit čistoty, svěžesti a uvolnění. U větších koupelen s přístupem denního světla jde především o modrou, zelenou a fialovou a jejich odstínové varianty a kombinace.

Pokud se bavíme o malých koupelnách, kde není žádný přísun denního světla, je vhodné volit světlejší odstíny. Ty oproti tmavým barvám prostor nezmenšují, ale naopak jej zvětšují. 

Příslušenství

Aby to celé dobře drželo, je potřeba zvolit kvalitní lepidla, spárovací hmoty a izolace. Zde můžeme doporučit značky Ceresit a Botament.

Závěrem

Na trhu je dnes celá řada výrobců, a ještě více výrobků. Kvalitním materiálem předejdete celé řadě problémů, které se začnou objevovat i po několika měsících či letech. K dispozici jsou Vám naši specialisté na prodejně, kteří jsou připraveni Vám s výběrem vhodného materiálu poradit, zpracovat cenovou nabídku a materiál objednat a dodat. Vybraný materiál Vám navíc dovezeme dle přání až na místo rekonstrukce.