Pro informace a dotazy volejte 725 474 657
logo
Drobečková navigace

Úvod > Radíme > Foukaná izolace šetří čas i peníze

Foukaná izolace šetří čas i penízeDatum konání:
2.11.2015

Foukaná izolace šetří čas i peníze

Máte vysoké náklady za topení a je jasné, že vaše střecha potřebuje zaizolovat? Zároveň ale tuto akci neustále odkládáte, protože nemáte čas? Zvolte foukanou izolaci. Aplikace je tak čistá, že nemusíte vyklízet půdu, a za pár hodin je hotovo. Jak to celé funguje?

Žádné staveniště

Izolační hmota se pomocí hadice nafouká do střešní nebo podhledové konstrukce a materiál se při tom využije bezezbytku. Díky tomu, že nevzniká žádný odpad, se z vašeho domu nestane staveniště. Výhodou samozřejmě je i to, že neplatíte za něco, co se vyhodí. Celá akce je navíc velmi rychlá, v rodinném domě zabere 3 až 5 hodin.

Úspora až 30 %

Zaizolováním střechy nebo stropů se vaše náklady na topení sníží až o 30 % a návratnost celé investice je zhruba 5 let. Kvalita vašeho bydlení se zlepší nejen v zimě, kdy dům vytopíte snáze a levněji, ale i v létě, kdy vás nebude trápit takové vedro.

Zima nemá šanci

Foukaná izolace je tak účinná proto, že dokáže krásně přilnout ke stavební konstrukci. Materiál vytvoří jednolitou vrstvu, v níž nebudou žádné správy a tím ani žádné tepelné mosty, kterými by teplo unikalo.

Jak udělat z chaty dům?

Tato technologie se využívá jak pro novostavby, tak i při rekonstrukcích rodinných, ale i bytových domů. Izolace může být řešením i tehdy, pokud máte chatu nebo venkovské stavení, které chcete začít obývat celoročně. Plusem totiž je, že se tímto způsobem dá zaizolovat nejen strop a střecha, ale i podlaha. To oceníte v místnostech, v nichž jde odspoda chlad, ať topíte sebevíc.

Vata, celulóza, vlákno

Materiálem, který se do střešní konstrukce nebo pod podlahu nafouká, může být minerální vata, celulóza nebo dřevní vlákno. Každá z těchto hmot izoluje jak tepelně, tak i zvukově, je nehořlavá, odolává plísni i škůdcům. Kterou použít? Záleží na charakteru konkrétního domu a s výběrem by proto měl vždy pomoci odborník.

Poradenství a realizace

Zaujala vás foukaná izolace? Kontaktujte nás, nabízíme odborné poradenství i realizaci. Cena je příznivá a začíná na 990 Kč/m3 bez DPH.