Pro informace a dotazy volejte 725 474 657
logo
Drobečková navigace

Úvod > Radíme > Jak vybrat správný plot?

Jak vybrat správný plot?Datum konání:
1.4.2014
Datum ukončení:
30.4.2014

Tolik očekávané jaro je konečně tady. Letošní zima nebyla tak krutá, jak bylo v minulých letech zvykem, proto Vám přijdou vhod naše rady a tipy pro zkrášlení vaší zahrady. Tento díl bude věnován detailní analýze plotových prvků.

Ploty

Plot je výrazným prvkem každé zahrady a proto by mu měla být věnována velká péče. Plot je součástí doma a i tak by k němu mělo být přistupováno. Měl by ladit s celkovým designem okolí a vkusně jej doplňovat. Jaký plot ale vybrat? Na výběr v našich stavebninách máte z plotů plastových, kovových, drátěných a betonových.

Plastový plot

Plastový plot KB blokNejvětší výhodou plastových plotů je jejich bezúdržbovost. Jednou za čas stačí plastový plot opláchnout vodou, např. pomocí vysokotlakého čističe (vapky). Žádné dlouhé natírání plotových planěk! Plot si drží svoji původní barvu i po několik let. Výhodou je i jejich nízká pořizovací cena a odolnost proti škůdcům.

Plastový plot lze vyrobit z PVC, nebo recyklátu. Výhoda PVC plotů je v jejich dlouhé době životnosti. Na plotech z recyklátu se časem objevují skvrny a plot se může začít drolit. 

Kam se hodí: rodinné domy                                                                                                                                                                                                                                                         


Drátěný plot

Jedná se nejdostupnější a nejlevnější variantu oplocení. Velkou výhodou je rychlost a snadnost stavby plotu. Pletivo se umisťuje na ocelové sloupky v rozmezí 2,5 - 3m. Hodí se do míst, kde nám nevadí jeho průhlednost. Ideálně se hodí např. kolem průmyslových objektů, fotovoltaických elektráren, staveb nebo zahrad.

V nabídce máme pozinkované i plastem na povrchu ošetřené varianty, které Vás navíc potěší dlouhou životností a antikorozní ochranou. Drátěný plot můžete doplnit pro účel vyšší bezpečnosti také ostnatým drátem. 

Kam se hodí: průmyslové objekty, zahrady, stavby, fotovoltaické elektrárny


Kovaný plot

U starších vil a velkých domů je dnes často k vidění kovaný plot. Jeho nespornou výhodou je životnost, která leckdy činí i více než 50 let. Navíc je bezúdržbový! Toho je dosaženo kvalitním žárovým zinkováním. Těmto vlastnostem odpovídá také cena, která je v porovnání s plastovými nebo drátěnými ploty několikanásobně vyšší. 

Kam se hodí: rodinné domy, vily a všude tam, kde je potřeba elegance a dlouhá životnost


Betonový plot

betonové ploty Boppe | ZDROJ: http://www.boppe.cz/wp-content/uploads/betonoveploty2.jpgStalo se Vám, nebo sousedům, že jim plot poničila vichřice? S betonovým plotem se Vám to nestane! Pokud potřebujete svůj pozemek obehnat kvalitním oplocením, musíte mezi případné kandidáty počítat i betonové ploty.

Ty jsou v dnešní době hojně využívané zejména pro jejich snadnou montáž, rychlou výstavbu bez nutnosti kopat základy a bezúdržbový provoz. Navíc disponují vysokou stabilitou, kterou oceníte zejména v případě nepříznivých povětrnostních podmínek. Životnost se pohybuje mezi 40-50 lety. 

Ve stavebninách Ferdas group v Domažlicích disponujeme širokým sortimentem betonových plotů. Stačí přijít a vybrat si. 

Kam se hodí: rodinné domy, vily, objekty se zvýšenou potřebou soukromí                            


Komplexní servis ke všem druhům plotů

U nás ve stavebninách Ferdas group pro vás máme připraveny precizně proškolenou obsluhu, která Vám pomůže s výběrem konkrétního plotu. Součástí naší nabídky je také doprava našeho sortimentu až k Vám. Nemusíte si půjčovat auto, vše Vám dovezeme! 

Pokud váháte nad cenou a variantou oplocení, zpracujeme Vám konkrétní nabídku na míru. 

Chci zpracovat nabídku na plot