Pro informace a dotazy volejte 725 474 657
logo
Drobečková navigace

Úvod > Radíme > Jak vybrat zámkovou dlažbu?

Jak vybrat zámkovou dlažbu?Datum konání:
1.5.2014
Datum ukončení:
31.5.2014

Po tipech, jak vybrat správný plot na naši zahradu se dnes společně podíváme na to, jak vybrat vhodnou zámkovou dlažbu. Její výběr je třeba volit podle toho, k jakému účelu ji budeme používat. U nás ve stavebninách v Domažlicích máme k dispozici:

  • slabé 40mm dlaždice – klasické nezátěžové chodníky,
  • středně vysoké 60mm dlaždice – pro pojezd osobních automobilů u vjezdů do garáže apod.,
  • vysoké 80mm, 100mm – snesou i zátěž nákladních automobilů, traktorů.

Pokládka zámkové dlažby

Podkladní vrstva pod zámkovou dlažbou je velmi důležitou částí celé zámkové dlažby. Pokud v této chvíli něco podceníme, zcela jistě se nám to vrátí během několika následujících let v podobě viditelné deformace roviny zámkové dlažby.

Nejprve je potřeba sejmout ornici do předepsané tloušťky, následně provést zhutnění podkladu, na kterém se vybudují konstrukční a kladecí vrstvy v předepsané tloušťce. S přesným postupem ke konkrétním dlažbám Vám v našich stavebninách rád pomůže náš specialista na zámkové dlažby.

Pokud hodláte pokládat zámkovou dlažbu na terasu, či balkon, kde může být podkladem typicky beton, doporučujeme využít plastové spojky, které se umisťují vždy na roh jednotlivých dlaždic.

Důležitý je estetický dojem

Zatímco v letech dávno minulých jsme měli stěží na výběr z několika málo variant zámkových dlažeb, v dnešní době je tato nabídka výrazně rozšířena. Vybírat lze jak dle výrobce, barvy, tvarů nebo povrchu. Velmi moderní jsou nepravidelné tvary jednotlivých dlaždic, které ve finále tvoří velmi pestrou a dobře vypadající mozaiku.

V naší nabídce zámkových dlažeb disponujeme kompletním sortimentem zámkových dlažeb společností BEST, PRESBETON, B+BC, GODELMAN a BETON BROŽ. K dispozici je jak klasická zámková dlažba, tak velkoformátové dlažby.

Vyšperkujte si zahradu betonovou dlažbou s tváří dřeva

Beton Brož - prkno, pražec, trám, palisádaČeský výrobce Beton Brož nabízí společně s našimi stavebninami speciální betonovou dlažbu s tváří dřeva. Přirozený vzhled evokuje útulný pocit po všechna roční období. Více informací vám rádi poskytneme přímo u nás ve stavebninách, nebo nás kontaktujte.

Komplexní servis ke všem druhům zámkových dlažeb

U nás ve stavebninách Ferdas group pro vás máme připravenu precizně proškolenou obsluhu, která Vám pomůže s výběrem konkrétní zámkové dlažby. Součástí naší nabídky je také doprava našeho sortimentu až k Vám. Nemusíte si půjčovat auto, vše Vám dovezeme! 

Pokud váháte nad cenou a variantou zámkové dlažby, zpracujeme Vám konkrétní nabídku na míru. 

Chci zpracovat nabídku na zámkovou dlažbu