Pro informace a dotazy volejte 725 474 657
logo
Drobečková navigace

Úvod > Radíme > Vybíráme pro vás zdící materiály

Vybíráme pro vás zdící materiályDatum konání:
1.6.2014
Datum ukončení:
30.6.2014

Cihly, porobeton, sendwix nebo tvárnice? Pokud se chystáte stavět, budete bezesporu řešit dilema, jaký zdící materiál je vhodný právě pro váš druh stavby. Hrubá stavba domu tvoří přibližně desetinu ceny celé stavby. Je však základem jejích kvalit. Dnešní doba se pyšní širokým výběrem materiálů. Jak se tedy správně rozhodnout?

Cihly - cihelné zdivo

Na výběr je z variant izolačních cihel, broušených, klasických případně dalších specifických variant jednotlivých výrobců.

Izolační cihly

V naší nabídce disponujeme izolačními cihlami předních výrobců HELUZ, Wienerberger, Winklamnn – Thermopor apod.. Např. z řady POROTHERM Ti Profi nebo z broušeného perlitového termozdiva PROTON od firmy Winklamnn postavíte obvodové stěny,

které již samy o sobě nabízejí výjimečné tepelně izolační vlastnosti a umožňují vznik bydlení s minimálními nároky na energie určené na vytápění. Izolační cihly se nejvíce uplatňují při stavbě pasivních a energeticky úsporných domů.

Broušené cihly

Jedná se o moderní formu cihel, které mají speciálně zbroušené plochy. Díky tomu budete rychleji nanášet maltu na cihlu a práce vám půjde snadno od ruky. Redukuje se také spotřeba malty. Navíc se tak minimalizuje vznik prasklin, zvýšíte tepelný odpor zdiva a snížíte jeho vlhkost. Zde dokážeme kromě výše zmíněných výrobců nabídnout také zdivo Profiblok od společnosti KM Beta.

Výhody broušených cihel v kostce:

  • Vysoká rychlost zdění.
  • Absence velkého množství vody.
  • Možnost využití PU pěny.
  • U PU pěny možnost zdít až do -5 stupňů C.
  • Rychlejší tuhnutí spojů.
  • Lepší tepelně izolační vlastnosti než u klasické cihly.

Klasická cihla – cihelné bloky

Další částí našeho sortimentu jsou klasické cihelné bloky (péro-drážka) – zdění na maltu a plnou cihlu, která má stále své pevné místo mezi všemi druhy moderních cihel. Tuto pozici si drží zejména díky svým stálým vlastnostem a neobyčejně dlouhé životnosti. Díky svému klasickému vzhledu je využívána při stavbě neomítaných zdí např. u vinných sklepů nebo tam, kde je potřeba vysoké odolnosti vůči klimatickým vlivům. Pro neomítané zdi nabízíme lícové pohledové zdivo např. od firmy Magic Mur.

Porobeton

Jedná se o dnes již tradiční přírodní zdící materiál. V našem sortimentu stavebnin máme výrobky značek Ytong, Termalica Porfix a Hebel. Výhodou porobetonu je vyvážená kombinace nízké objemové hmotnosti hmoty s dobrou konstrukční pevností. Nízkou hmotnost zajišťuje pórovitost, která tvoří 50% objemu materiálu. Toto konstrukční složení způsobuje výborné tepelně-izolační vlastnosti. Porobeton je vhodný pro novostavbu i rekonstrukci v paneláku. Pro rekonstrukci bytového jádra se hodí např.  příčkovky tloušťky 75, 100 nebo 125mm.

Vápenopískové cihly

Tento typ materiálu známe již ze starého Řecka. Jedná se o tradiční zdící materiál. Díky skvělým dekorativním vlastnostem je možné jej využít v exteriéru pro stavbu plotů, zídek, kleneb, komínů případně krbových těles. Používá se v kombinaci s maltou nebo lepidlem. Vyrábí se také energeticky úsporné varianty, které jsou vyplněny minerální vatou. Velkou výhodou je pak stavebnicové řešení, které dovoluje snadné skládání cihel.

V našem sortimentu naleznete kromě tradičních vápenocementových lícových cihel  i systém SENDWIX od výrobce KM Beta, který vyhovuje standardu nízkoenergetických i pasivních domů.

Betonové zdící prvky

Z tohoto sortimentu zdících prvků doporučujeme výrobek LIVETHERM od Betonových staveb Klatovy. Jedná se o betonové, případně liaporbetonové sendvičové tvárnice určené pro jednovrstvé, obvodové, nosné i výplňové zdivo nízkoenergetických domů tloušťky 400 mm. Jsou určené pro stavby s požadavkem na vysoký odpor a tepelnou akumulací stěny při zachování malé tloušťky obvodového zdiva zajišťující maximální využití obestavěného prostoru.

Základním materiálem použitým pro výrobu zdících prvků LIVETHERM je mezerovitý beton popř. liaporbeton.

Odbornost a poradenství

V našich stavebninách Vám poskytneme precizní poradenskou službu při výběru zdících materiálů pro Vaši stavbu. Zprostředkujeme i setkání se zástupcem výrobce při řešení stavby. Zpracujeme nabídku – s velmi zajímavými cenami (slevami), zajistíme servis na stavbu dle Vašich potřeb po celou dobu jejího trvání, doporučíme i kvalitní stavební firmu.

Součástí naší nabídky je i řešení stropních konstrukcí, překladů, roletových překladů a všeho co s Vaší hrubou stavbou domku či jiného zařízení souvisí.

Cenová nabídka

Pokud vás zajímají ceny, za které jsme schopni dodat materiály na stavbu, tak nás poptejte prostřednictvím níže uvedeného tlačítka. Děkujeme za zájem.

Chci zpracovat nabídku na zdící materiály