Pro informace a dotazy volejte 725 474 657
logo
Drobečková navigace

Úvod > Radíme > Poslední čtvrtina roku patří fasádám a zateplení

Poslední čtvrtina roku patří fasádám a zatepleníDatum konání:
28.8.2014
Datum ukončení:
31.12.2014

Máte rodinný dům a chystáte se před zimou zateplovat? Přemýšlíte, jak co nejvíce snížit pravidelné měsíční výdaje za energie? Pak vězte, že vhodně zvolené zateplení fasády přinese do Vašeho rodinného rozpočtu30% podíl současných nákladů na vytápění. Pár následujících rad Vám poodhalí nejdůležitější části realizované fasády. Dá Vám také doporučení na materiály, se kterými mají naši zákazníci dobré dlouholeté zkušenosti.

Skladba zateplené fasády

Průřez fasádou | ZDROJ - http://www.isover.cz/data/files/prospekt-fasady2013-872.pdfNa obrázku je vidět typický průřez fasády, která je realizována kontaktním způsobem.

 1. stávající cihlová stěna
 2. omítka s penetrací (nebo pouze penetrace)
 3. lepící vrstva
 4. tepelný izolant
 5. základní vrstva se skleněnou síťovinou
 6. penetrace
 7. povrchová úprava - vrchní omítka

Fasádní izolace

Na hrubou stavbu navazuje po aplikaci penetrace a lepicí vrstvy kontaktní zateplení fasády, které má zásadní význam na celkovou úsporu za vytápění. Používají se materiály s vynikajícími izolačními vlastnostmi jako např. minerální vata, fasádní polystyren nebo polyuretan. Obecně lze říci, že čím nižší tepelnou vodivost použitý materiál má, tím lépe. Jako porovnávající parametr mezi jednotlivými typy materiálů slouží součinitel tepelné vodivosti, který je uveden u každého tepelně izolačního produktu.

Na pomyslné špičce, co se vlastností a kvality týče, pak stojí minerální vata. Tu dodáváme od výrobců Isover a Rockwool. Pro potřeby požární ochrany doporučujeme použití protipožární varianty tohoto produktu. V sortimentu polystyrenu je u nás nejvíce prodávaným výrobkem fasádní polystyren od výrobce DCD.

Netřeba připomínat, že před samotnou instalací minerální vaty nebo polystyrenu je potřeba mít podklad suchý a bez nečistot.

Vrchní omítka

Vrchní fasádní omítka dokreslí celkový dojem z kompletní realizace. Důležité je jak funkční hledisko (omyvatelnost, vodoodpudivost), tak designové hledisko. Výrobci Hasit, Weber nebo HET disponují velmi širokou paletou odstínů a různých variant omítek. Vybírat můžete z 

 • akrylátových fasádních barev, které jsou vhodné pro klasické použití pro zateplené i nezateplené fasády a to jak nové, tak rekonstrukce.
 • Silikonové fasádní barvy jsou vhodné pro fasády a zateplovací systémy, kde je požadována vysoká vodoodpudivosti nátěru a přemostění mikrotrhlin.
 • Silikátové fasádní barvy jsou vhodné pro fasády na historických a památkových objektech s požadavkem vodoodpudivosti a vysoké rezistenci vůči nečistotám.

Poradenství

Kromě prodeje kompletního sortimentu pro realizaci fasád nabízíme tyto související služby:

 • Zpracování projektové dokumentace a technická podpora při realizaci fasády.
 • Zjištění vlhkosti zdiva.
 • Zjištění tepelných ztrát u oken, střech a podlah.
 • Zajištění realizace fasády nebo doporučení vhodné stavební firmy.

V našich stavebninách Ferda´s group v Domažlicích disponujeme zkušeným poradcem pro realizace fasád, který je rovněž proškoleným odborníkem pro práci v tónovacím centru HET. Tónovací centrum je umístěno přímo v naší prodejně. Přijďte si k nám pro radu, nebo nám níže zašlete Vaši představu o realizaci fasády a my Vám poradíme.

Zaslat dotaz