Pro informace a dotazy volejte 725 474 657
logo
Drobečková navigace

Úvod > Sortiment > Střešní krytiny

Střešní krytiny

Řešíte v současnosti, jakou střešní krytinu použijete pro Vaši střechu? Z naší nabídky si vyberete. Přijďte se poradit k nám do stavebnin Ferda´s group v Domažlicích. Poradíme Vám, jakou střešní krytinu je dobré zvolit pro Váš typ stavby a rozpočet. 

Prodej příslušenství ke střešním krytinám

Skladem máme velké množství doplňků a příslušenství ke všem druhům střžešních krytin, které jsou dnes na trhu. Ze širokého sortimentu Vám pomohou vybrat naši vyškolení specialisté, kteří jsou Vám k dispozici na prodejně ve stavebninách Ferda´s group každý den. 

Plechové střechy

Plechové střechy byly dříve k vidění pouze na menších vesnicích a chalupách. Dnes bývají plechové střechy k vidění i ve městech a stávají se trendní záležitostí. Výhodou je jejich poměrně jednoduchá manipulovatelnost a absence zbytků. Velkou výhodou je u plechových střech také jejich životnost, která je zpravidla vyšší než 50 let.

V sortimentu stavebnin disponujeme plechovými střechami trapézovými, falcovanou krytinou a krytinou taškovou plechovou.

Trapézové plechy

Trapézový plech je ideální krytina pro střechy i stěny. Ve stavebnictví se trapézových plechů využívá především u pokrývání stěn, střech garáží, přístřešku, zahradních altánů a samozřejmě střech domů. Trapézová krytina nalezne své použití především mezi vlastníky stavebních pozemků, architekty, konstruktéry průmyslových a jiných hal. Na výběr máme hned z několika barev a profilů trapézové krytiny. Pestrost naší nabídky Vám umožní výběr té nejvhodnější krytiny pro Vaši stavbu.

Falcovaná krytina

Další možností je použít jako střešní krytinu plechovou falcovanou krytinu. Jedná se o bezpečnou a spolehlivou technologii, která se dobře uplatňuje jak na běžných stavbách, tak především v horských oblastech a chatkách. Falcovaná krytina je v dnešní době také oblíbená u architektů, kteří si ji oblíbili díky vertikálnímu členění ploch.

Bezpečnost falcované krytiny tkví především tom, že již při velmi malém náklonu krytina díky malému třecímu odporu dokáže velice efektivně odvádět dešťovou vodu bez možnosti zatečení vody do budovy. Falcové krytiny lze také často vidět na historických objektech, jako jsou kostely, fary apod. 

Výhody falcovaných krytin

  • vysoce tvárný plech
  • vhodné pro použité u historických i moderních budov
  • dlouhá životnost. Různí výrobci uvádějí i více než 50 let
  • existuje velká škála povrchů a barevných zpracování

Plechová střecha tašková

Plechová tašková krytina je dobře použitelná při rekonstrukcích rodinných domů, výstavbě nových domků, bytových domů, ale i garáží, pergol, přístřešků a dalších stavbách rodinného typu. Plechové střešní krytiny je možno vidět i u rekreačních objektů, jakými jsou například chaty, rekreační a sportovní střediska.

Pro plechové střešní krytiny je charakteristickým znakem jejich zajímavý design. Velkou výhodu mají ve své celkové lehkosti, lehké konstrukci a tím dokáží snížit náklady na celkovou investici do střechy. Jako každé plechové střechy máme ve stavebninách na výběr z několika druhů výrobců a barev těchto krytin. Plechová tašková střechy je extrémně odolná vůči povětrnnostním vlivům, korozi a dalším přírodním vlivům. 

Hlavními výhodami této střešní krytiny je především: 

  • lehkost
  • nízké nároky na údržbu
  • minimální náklady spojené s případnou opravou střechy (oproti skládaným taškám)
  • příjemný vzhled 
  • korozivzdornost
  • na výběr je hned z několika barev

Poptat střešní krytinu