Pro informace a dotazy volejte 725 474 657
logo
Drobečková navigace

Úvod > Sortiment > Tepelná izolace

Tepelná izolace

Kdo chce šetřit drahou energii, za kterou měsíčně platíme několik set až tisíc korun, měl by se zaměřit na zateplení svého domu. Zateplení lze v podstatě provést dvěma způsoby. První možností je fasádní zateplení a druhou možností je zateplení interiérové. Zateplení se týká také podlahových izolací, střech a příček.


Zateplení interiéru

Zateplení interiéru se na první pohled jeví jako poměrně levné řešení ve srovnání s fasádním zateplením. Má však svá úskalí, na které je třeba dát si pozor. Např v zimě velice často hrozí srážení vodní páry v místech izolační vrstvy. Dále v místech, kde spojujeme stropy k vnějším stěnám mohou vznikat tzv. tepelné mosty. Tepelné mosty jsou ideálním prostředím pro výskyt nejrůznějších plísní. Proto je třeba opravdu dbát na preciznost provedení tepelné izolace interieru. 

Zateplení interieru se provádí pomocí lepených desek přímo na obvodové zdivo umístěné mezi nosníky, případně v podkroví.

Zvuková izolace

Zateplení může mít i důvod zvukové izolace a v tomto případě lze pomocí suchého násypu, PE-fólie a vlnité lepenky izolovat kročejový hluk, vyskytující se především v panelových domech. Kročejový hluk vzniká tím způsobem, že podlaha, která je zatížena nárazy, přenáší zvuk do dalších částí budovy. Tyto nárazy pak působí jako rušivý element. V praxi se jedná především o místnosti vzájemně sousedící. Zejména pak o místnosti sousedící vertikálně.

Sortiment:  

  • vata na zateplení
  • polystyren 
  • konopná izolace
  • izolační PIR panely
  • porotěsné fólie
  • lepicí pásy
  • a další
stavebniny Ferdas group

Fasádní zateplení

Fasádní zateplení je vhodná volba pro lidi, kteří chtějí šetřit dnešní drahou tepelnou energii a zároveň životní prostředí zbytečným plýtváním energií. Obvodové stěny mají kromě základních funkcí také funkci ochrany proti vnějších vlivům. Zateplení fasád přináší kýžený výsledek jak v létě, tak především v zimě a zvyšuje tak komfort domova. Pokud je zateplení kvalitně zpracováno, lze ušetřit 30% až 60% ceny za tepelné energie. Navíc dobře zateplené fasáda dokáže zamezit pronikání hluku, což ocení především obyvatelé větších měst, kde je hluk největší. 

Dobře zateplená fasáda navíc prodlužuje celou živostnost budovy a fasády samotné. Je tedy důležité si uvědomit, že zateplená fasáda je návratnou investicí.

Polystyren

Jednou z možností jak zateplit fasádu je použití polystyrenu, resp. polystyrenových desek. Polystyren se vyznačuje nízkou tepelnou vodivostí, nízkou hmotností, nízkou nasákavostí vody, snadnou manipulací a instalací, univerzálností použití a poměrně vysokou živostností, kdy si polystyren všechny své vlastnosti uchovává po celou dobu, kdy je na stavbě použit. 

Dalším materiálem, který se používá při zateplování je minerální vata s kolmý a podélným vláknem. Dohromady s polystyrenem pak tvoří zateplovací desky

Polystyrenové desky ale nachází uplatnění nejen u fásádního zateplení, ale dále také existují polystyrenové desky podlahové, střešní a speciální.


Specialisté na zateplení

Při složitějších technických dotazech můžeme nabídnout služeb specialisty, který je nám prostřednictvím výrobců k dispozici. Proto neváhejte a pokud uvažujete o výběru vhodného typu zatepleníkontaktujte nás


Sortiment stavebnin

Ve stavebninách prodáváme kompletní sortiment předních výrobců a značek, kteří se zabývají výrobou komponent pro zateplení interiéru i zateplení fasád, případně zateplení střech a zateplení podlah

Chci zpracovat nabídku na zateplení